URZĄD GMINY ŻABIA WOLA WYDAJE DECYZJĘ ODMOWNĄ W SPRAWIE UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI PUBLICZNEJ

Tymczasem wg naszych prostych ustaleń, na co poniektóre pytania Urząd Gminy dysponuje danymi od ręki, co wykażemy w poniższym artykule.

Sprawa odmowy do udostępnienia informacji publicznej tyczy się pytań typu:

Czy wykonawca na zlecenie gminy wykonał robotę X?
Czy wykonawca otrzymał zapłatę od Gminy za robotę X?
Czy wynagrodzenie za niewykonaną robotę X zostało pomniejszone wykonawcy?

Czy naprawdę wydobycie takich podstawowych danych jest tak pracochłonne i niemożliwe do odtworzenia?
To na jakiej podstawie wykonawca otrzymał zapłatę na przebudowę drogi?
Kto zweryfikował wykonanie poszczególnych, podstawowych elementów drogi?

Takie pytania zadajemy sobie od ponad roku… 

Z powyższego pisma wynika, że gmina uznała wnioskowane dane za informacje przetworzone czyli wymagające dużego nakładu pracy w celu ich uzyskania.

Dziwi nas takie uzasadnienie. Dla zrozumienia sedna sprawy poniżej przedstawiamy dwa z tych trudnych pytań:

Na takie właśnie pytania gmina nie umie odpowiedzieć i potrzebuje robić grube i skomplikowane analizy, co dla naszych urzędników jest wyzwaniem nie lada!

A tymczasem… po naszych dociekliwych zapytaniach, ni stąd ni zowąd Urząd Gminy w Żabiej Woli w październiku tego roku zabrał się do roboty tj. humusowanie skarp rowów przydrożnych i obsianie trawą! Cóż za zbieg okoliczności? Wg naszych ustaleń prace były prowadzone w ramach napraw gwarancyjnych!!! (a nie dodatkowe zlecenie) jak twierdzi, kierownik referatu inwestycji. 

Czyli! Idąc tym tropem… można wnioskować, że jeżeli wykonawca naprawia tzn. że chyba musiał wziąć za to wynagrodzenie... Dlaczego więc nie można odpowiedzieć na powyższe pytania? Hm…. Tego właśnie nie rozumiemy.

A poniżej zdjęcia z humusowania i obsiewania rowów - 1620m2 w dokumentacji !!!

NAM SIĘ WYDAJE, ŻE MIMO WSZYSTKO ZADAWANIE TAKICH PYTAŃ JEST W INTERESIE PUBLICZNYM .... BIORĄC POD UWAGĘ POWYŻSZE.  A trzeba przypomnieć, że nie jest to jedyna wątpliwość w tej sprawie.

Zapraszamy do zapoznania się również z artykułem: Czy gmina nie wie na co wydaje publiczne pieniądze? gdzie jest 90 metrów nowej konstrukcji i nowego asfaltu?

ps. niebawem kolejne wątki...