Przejście dla pieszych koło kapliczki

Przed chwilą w moim obszernym archiwum zdjęć natkąłem się na kolejny dowód kompletnego braku myślenia i marnowania pieniędzy ...

Proszę zauważyć piękne przejście dla pieszych. Tylko po co ono jest? kiedy nie ma chodnika i nawet miejsca dla pieszchych, aby bezpiecznie dojść do pasów. Pobocze ma max. 75 cm szerokości ... zobaczymy ile będzie miało po obfitych opadach, jak się poobsuwa .... zostanie 10-30 cm!!! (do tego też można się oczywiście przyczepiać .. ale nie będę się zajmował drobiazgami ... chociaż to już jest najprawdopodobniej podstawa, aby nie odebrać inwestycji przed Nadzór!)

Następnie zniszczono pobocza i rów odwadniający, aby dobudować kawałek kostki .... jak i tak nie ma jak tam bezpiecznie dojść?

Tytaj po przejściu dla pieszych wpada się na siatkę lub do rowu ... może dla orzeźwienia jak będą upały letnie?

Warto też spytać: Nie można było zrobić całości od razu? po co robić dwa razy? kto za to płaci? czy znów my mieszkańcy? tylko po co ? ... ale pewnie się przyczepiam.

Inna ważniejsza sprawa!!! wybudowane przejście dla pieszych jest w obrębie zakrętu !!! czy ktoś widział, gdzieś takie rozwiazania projektowe?

 

Nie jestem znawcą budownictwa ale gołym okiem widać, że coś tu się nie trzyma "kupy".

 

Aktualny stan poniżej...

Zdjęcie poniżej obrazuje aktualny, elegancki stan z jednym małym problemem ... nie ma jak dojść do przejścia dla pieszych, ponieważ barierki to skutecznie uniemożliwiają lub powodują, że wchodzimy prosto w siatkę ogrodzeniową. Dodatkowo pobocza są tak wąskie, że trzeba maszerować asfaltem i o nieszczęscie jest bardzo łatwo.

Czy takie rozwiązanie na pewno podwyższa bezpieczeństwo mieszkańców? kto wpadł na takie genialne rozwiązanie?

Na pierwszych zdjęciach (bez śniegu) widać, że po przejściu po pasach i wejściu między słupki .... droga=chodnik się kończy ... taka sobie ślepa uliczka :)

NAJWAŻNIEJSZE, ŻE PROJEKT ODEBRANY !!! ... mam podejrzenie, że takie babole to wina tego, że Gmina pewnie poszła po kosztach i za nadzór inwestorski zapłaciła TYLKO 37 200.00 ZŁ BRUTTO !!! :) (kwota sprawdzona w Urzędzie Gminy w ramach dostępu do informacji publicznej) ... ciekawe ile trzeba zapłacić, aby inwestycja/nadzór był pełniony z głową? ... Ciekawe ile wydano kasy na całą dokumentację?

Wiem, wiem przyczepiem się ... chciałbym żeby były eleganckie pasy i jeszcze na dodatek, aby spełniały swoją funkcję. Przecież wystarczy że są!!! :) .... ładnie wyglądają, na "pierwszego maja" jeszcze proponuję pomalować krawężniki, w komplecie będzie nie do przebicia!!!!